Centrum Informacji Medialnej

Centrum Informacji Medialnej

Bez porządnej biblioteki, w porządnej szkole,
porządnie uczyć się nie da”

J. Andrzejewska

Biblioteka Gimnazjum istnieje od 01.09.1999 roku. Przejęła zbiory po wygasającej Szkole Podstawowej Nr 29. Od 2004 roku funkcjonuje razem z biblioteką II Liceum Ogólnokształcącego. Biblioteka zajmuje dwa pomieszczenia, wypożyczalnię i czytelnię.

Posiada bogate zbiory, w tym: księgozbiór podręczny, literaturę popularnonaukową i piękną, czasopisma młodzieżowe i metodyczne oraz dokumenty audiowizualne (kasety wideo, płyty CD i DVD, programy multimedialne).

Zbiory biblioteczne zostały skomputeryzowane przy wykorzystaniu programu MOL Optivum, a katalogi dla uczniów są dostępne na stronie MOL WWW.

Do opracowywania i wypożyczania zbiorów nauczyciele bibliotekarze posiadają dwa komputery. W sierpniu 2006 r. w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Internetowe Centra Informacji Multimedialnej w Bibliotekach Szkolnych i Pedagogicznych" biblioteka otrzymała 4 komputery i urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, kopiarka) oraz zestaw programów edukacyjnych - multimedialny atlas, encyklopedia, słownik. Łącznie Centrum wyposażone jest w 10 komputerów Czytelnia pełni również funkcję sali audiowizualnej, w której odbywają się zajęcia z wykorzystaniem telewizora i sprzętu odtwarzającego (magnetowidu, kina domowego).

Zespół nauczycieli biblioteki:

• mgr Alina Kielarska

Godziny urzędowania

Biblioteka ZSO nr 2 powstała w wyniku połączenia zbiorów Biblioteki Gimnazjum nr 29 i Biblioteki

II Liceum Ogólnokształcącego. Obecnie stanowi pracownię interdyscyplinarną, ośrodek informacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców, centrum różnorodnej działalności uczniów.

Młodzież chętnie spotyka się w bibliotece szkolnej, aby wspólnie uczyć się, odrabiać zadania domowe lub po prostu spędzić

czas w ciszy i spokoju.

Biblioteka zaprasza:

Pn. – 800 - 1430

Wt. – 800 1430

Śr. – 8001430

Cz. – 800 – 1430

Pt. –  800 – 1400

ZASOBY

Nasza biblioteka posiada bogate zbiory, w tym:

• księgozbiór podręczny,
  • literaturę popularnonaukową,
  • literaturę piękną,
  • lektury obowiązkowe i uzupełniające,
  • czasopisma młodzieżowe,
  • czasopisma metodyczne,
  • dokumenty audiowizualne (kasety VHS, płyty DVD, CD, programy multimedialne).