Szkolny zespół WOF

Email Drukuj PDF

Historię powstania i kształtowania się szkolnego zespołu muzycznego możemy datować na październik 2010 roku. Wtedy właśnie grupa młodych, utalentowanych ludzi wyraziła chęć przygotowania obchodów Dnia Papieskiego. Dzień Papieski przeprowadzono w konwencji spektaklu słowno – muzycznego, który zachwycił widzów i pokazał jaki potencjał drzemie w naszych uczniach.

Pierwszy wspólny występ stał się przyczynkiem do zaangażowania się gimnazjalistów w kolejnych projektach. Uczniowie stwierdzili, że chcieliby rozwijać swoje talenty muzyczne oraz dzielić się nimi z innymi poprzez aktywne uczestnictwo w dodatkowych zajęciach muzycznych.

Kolejnym wyzwaniem młodych był „Koncert Kolęd”. Chcąc jak najlepiej wypaść, pierwsze próby koncertu ruszyły już w listopadzie. Zwieńczeniem wielu godzin wysiłku były występy w kościele pod wezwaniem M. M. Kolbe w Toruniu. Koncerty przed szerszą publicznością spotkały się z uznaniem widzów i nagrodą w postaci gromkich braw. Dodatkowo, członkowie zespołu uświetnili 3-dniowe szkolne rekolekcje wielkopostne liturgiczną oprawą.

Kolejną okazją do zaprezentowania umiejętności muzycznych naszych uczniów były Drzwi otwarte naszego Gimnazjum, w dniu 6 kwietnia 2011 roku. W szerokim repertuarze przygotowanym z tej okazji można było wysłuchać następujących utworów: „Wehikuł czasu” (wyk. Aleksandra Krzemkowska), „Stacja Warszawa” (wyk. Michał Walenciak), „Kwiat jednej nocy” (wyk. Marta Klimek), „Ada to nie wypada” (wyk. Marta Neumann), „Umówiłem się z nią na 9- tą” (wyk. Michał Walenciak, Kamil Fiszer, Rafał Olejnik), „Zabiorę Cie właśnie tam” (wyk. Barbara Maciejewska), „Zawsze tam gdzie ty” (wyk. Justyna de Mehlem - Barabaś), „Auto – stop” (wyk. Patrycja Suchowicz), „Dozwolone od lat 18-tu” (wyk. Agata Maślany). Również ten koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem i zaliczamy go do naszych małych sukcesów.

W skład zespołu wchodzą: Kamil Fiszer, Rafał Olejnik, Michał Walenciak, Ewa Racławska, Agata Maślany, Aleksandra Przytuła, Marta Neumann, Barbara Maciejewska, Justyna de Mehlem-Barabaś , Marta Klimek, Patrycja Suchowicz, Aleksandra Krzemkowska.

Na jednym z cotygodniowych, środowych spotkań ustalona zastała nazwa zespołu. Enigmatyczny skrót – „W.O.F.” jest składanką pierwszych literek nazwisk liderów naszego zespołu.

Głównym wokalistą zespołu jest Michał Walenciak. Na gitarze elektrycznej gra Rafał Olejnik, a na gitarze basowej Kamil Fiszer. Opiekunem szkolnego zespołu muzycznego w bieżącym roku szkolnym 2010/2011 jest p. Agata Kosobucka.