SAN - Sprawni, Aktywni, Niezwykli

W każdej szkole są uczniowie chętni do pogłębiania swoich zainteresowań oraz posiadający zdolności w różnych dziedzinach. Każdy z nich ma inne potrzeby rozwojowe, pasje, zainteresowania, warunki domowe i możliwości do ich realizacji.

Powołana z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, nauczycieli i rodziców Gimnazjum nr 29 w Toruniu Szkolna Akademia Nauki, to zaproszenie dla uczniów do udziału w różnorodnych formach działań pozalekcyjnych, które mają na celu:

• poznawanie najnowszych osiągnięć w różnych dziedzinach nauki
  • kształtowanie umiejętności prowadzenia ciekawych eksperymentów naukowych, rozumienia ich celowości i zastosowaniu w życiu codziennym
  • rozwijanie i wspieranie twórczego i innowacyjnego myślenia
  • odkrywanie własnego potencjału i zdolności dzięki temu budowanie wewnętrznego przekonania „dam radę w każdej sytuacji”.
  • posługiwanie się narzędziami za zakresu map myśli, technik pamięciowych
    i szybkiego czytania
  • promowanie rozwoju inteligencji emocjonalnej
  • uczenie współpracy, wrażliwości na potrzeby innych oraz działania dla dobra wspólnego.

Chcemy wykorzystać potencjał intelektualny nauczycieli naszej szkoły, współpracować z instytucjami i ośrodkami na płaszczyźnie dydaktyczno – wychowawczej, uczestniczyć w życiu kulturalnym naszego regionu i dalej, organizować wykłady popularno – naukowe, warsztaty doświadczalne z zakresu nauk przyrodniczych, promować uczniów i ich prace w formie wystaw, występów i wernisaży.