Wymiana młodzieży w roku szkolnym 2012-2013

W dniach od 8 do 15 września 2012 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole grupę uczniów niemieckich wraz z opiekunami. Podczas całego tygodnia pobytu uczniowie realizowali „Program Ekologiczny”. Odwiedziliśmy między innymi Górzno, gdzie spacerowaliśmy po przepięknym Parku Krajobrazowym. Było wspólne ognisko oraz dyskoteka. Z okien ośrodka „Wilga” roztaczał się wspaniały widok na jezioro skąpane w promieniach słońca. Aż żal było wyjeżdżać. Po powrocie przenieśliśmy nasze wspomnienia na ekrany komputerów tworząc prezentacje multimedialne. Jednakże to nie był koniec atrakcji. Wizyta w zakładzie aparatury pomiarowej „Apator”, oglądanie gwiazd w toruńskim planetarium oraz zajęcia w Muzeum Piernika wszystko to sprawiło, iż nie było czasu na nudę.

Tegoroczna wymiana była wyjątkowa. Zawiązaliśmy nowe przyjaźnie i gdy przyszedł czas pożegnania, zrobiło nam się smutno. Nie jedna łza spłynęła nam po policzkach. Ale pożegnaliśmy się tylko na chwilę, bo wiemy, że już niedługo ponownie się spotkamy.

Do zobaczenia w Getyndze!