Stypendium szkolne

Jak co roku uczniowie mieszkający na terenie Torunia mogą ubiegać się stypendia szkolne przyznawane przez Prezydenta Miasta Torunia. Wnioski wraz z zasadami ubiegania się o stypendium szkolne na nadchodzący rok szkolny wydawane są w księgowości szkoły.

Wypełnione wnioski wraz z odpowiednimi dokumentami można składać od 2 do 16 września 2013 roku w księgowości szkoły

Kto może ubiegać się o stypendium szkolne?

Uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej, w szczególności, gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

O stypendium szkolne mogą ubiegać się uczniowie zameldowani na terenie gminy Miasta Toruń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej, pochodzący z rodzin spełniających kryterium dochodowe, o którym mowa w ustawie o pomocy społecznej z 12 marca 2004 roku, tj. rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 456 zł

UWAGA: stypendium nie przysługuje uczniowi, który otrzymuje inne stypendium ze środków publicznych z wyjątkiem sytuacji, kiedy łączna kwota otrzymywanych stypendiów nie przekracza 2120 zł.

UWAGA! Ostateczny termin składania wniosków to 16 września 2013 roku.