25 lat wolności

Dnia 4 czerwca uczniowie naszego gimnazjum (Malwina Gajewska, Ania Tomaszewska, Szymon Gołkowski i Artur Muszyński z opiekunem, panią Izabelą Chmielewską)brali udział w grze miejskiej organizowanej przez władze Torunia z okazji 25 rocznicy częściowo wolnych wyborów 1989 roku. Nasza drużyna z ogromnym zaangażowaniem przemierzała starówkę wzdłuż i wszerz realizując różnorodne zadania związane z postaciami i wydarzeniami 1989 roku: malowaliśmy plakaty, obliczaliśmy skład sejmu, doświadczyliśmy hiperinflacji, dyskutowaliśmy nad obradami okrągłego stołu, poznawaliśmy propagandę PRL-u oraz metody działania służb bezpieczeństwa. Liczył się czas, więc wszystko trzeba było robić szybko. Wykonanie wszystkich zadań zajęło nam 2 godz. 10 min., co dało nam trzecie miejsce na podium (na 18 startujących drużyn). Hura!

Nagrodą jest zwiedzanie zamku krzyżackiego dla całej klasy.