Wycieczka do Hiszpanii

Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 organizuje szkolną wycieczkę

JEZIORO GARDA – MONACO – MONTE CARLO - COSTA BRAVA - BARCELONA – MONTSERRAT - MEDIOLAN

w dniach 08.10-16.10.2016 r. z Biurem turystyki PRZYGODA. Osoby chętne zgłaszają się do 16 maja br. do Pana Sławomira Masłowskiego.

PLAN PODRÓŻY

1 Dzień
Wyjazd z Torunia o godz. 21:00. Przejazd do Włoch.
2 Dzień
Przejazd do hotelu w okolicach Spiazzi nad Jeziorem Garda. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.
3 Dzień
Śniadanie. Przejazd do Monte Baldo nazywane również ogrodem Europy. Spacer po mieście. Przejazd do przepięknego miasteczka nad jeziorem – Sirmione. Zwiedzanie miasta, rynek, zamek Scaligerich. Przejazd w okolice San Remo. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
4 Dzień

Śniadanie. Przejazd do Księstwa Monaco - jednego z najmniejszych państw w Europie, zajmującego powierzchnię zaledwie 1,9 km, Pałac Książęcy, katedra św. Mikołaja, Port Herkulesa, kościół św. Dewoty. Przejście do Monte Carlo – europejskiej jaskini hazardu, spacer ulicami miasta znanymi z tras rajdowych Formuły 1. Przejazd na Costa Brava. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.
5 Dzień
Śniadanie. Przejazd do Barcelony – zwiedzanie: Park Guell, zaprojektowany przez Gaudiego, z najbardziej zaną i najdłuższą ławką na świecie o dł. 110 m. Następnie kościół Sagrada Familia. Plac Katalonia, deptak la Rambla – niewątpliwie najbardziej znana ulica w Hiszpani, zajrzymy również na La Boqueria Targ Miejski - Następnie zwiedzimy najstarszą część miasta, dzielnicę Bari Gothic z gotycką Katedrą św. Eulalii. Plac Sant Jaume, Parlament Katalonii, Placa del Rei, Zwiedzimy też Port Vell z pomnikiem Kolumba. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
6 Dzień
Śniadanie. Przejazd na Montserrat - wjazd malowniczą wiodącą przez góry trasą na górę, gdzie znajduje się klasztor benedyktynów; zwiedzanie Bazyliki, wjazd kolejką Funicular de Sant Joan na punkt widokowy. Powrót do Barcelony, dalsze zwiedzanie. W programie: stadion Camp Nou, Plac Espanya, Wieże Weneckie, Arenas de Barcelona, Wzgórze Montjuic. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
7 Dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Awinion – zwiedzanie miasta; gdzie zobaczyny most znany z piosenki, następnie przejazd do Cannes. Zwiedzanie najsłyniejszego miasta Riwiery Francuskiej; Promenada La Croisette, Pałac Festiwalowy, stary port. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu w okolicach Mediolanu. Zakwaterowanie i nocleg.
8 Dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Mediolanu stolicy Lombardii. Zwiedzanie miasta: gotycka Katedra zwana „poematem w marmurze”, najsłynniejsza opera świata - La Scala, Castello Sforzesco - imponujący zamek władcy Mediolanu Ludovica Sforzy. Obiadokolacja. Wyjazd w powrotną do Polski.
9 Dzień
Ciepły posiłek na terenie Polski. Powrót w godzinach wieczornych.

CENA: 1190 zł + 200 euro/osoba przy grupie 44-46 osób obejmuje:

• przejazd autokarem (klimatyzacja, DVD) – dwóch kierowców, opłaty drogowe i parkingowe,
• 6 noclegów zakwaterowanie w pokojach 2, 3- osobowych,
• wyżywienie: 6 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 ciepły posiłek na terenie Polski,
• bilety wstępu do obiektów wg programu (Park Guell, Montserrat, kolejka Funicular de Sant Joan, Camp Nou, słuchawki Tour Guide)
• bezpłatny udział 3 opiekunów,
• opiekę pilota i przewodników,
• ubezpieczenie KL (20 000 euro), NNW 15 000 pln

TERMIN: 08.10-16.10.2016 r.

UWAGA! Uczestników wycieczki obowiązują paszporty lub dowody osobiste!!! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie !!!

1 Dzień

Wyjazd z Torunia o godz. 21:00. Przejazd do Włoch.

2 Dzień

3 Dzień

4 Dzień

Śniadanie. Przejazd do Księstwa Monaco - jednego z najmniejszych państw w Europie, zajmującego powierzchnię zaledwie 1,9 km, Pałac Książęcy, katedra św. MikołajaPort Herkulesa, kościół św. Dewoty. Przejście do Monte Carlo – europejskiej jaskini hazardu, spacer ulicami miasta znanymi z tras rajdowych Formuły 1. Przejazd na Costa Brava. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

5 Dzień

6 Dzień

7 Dzień

8 Dzień

9 Dzień

Ciepły posiłek na terenie Polski. Powrót w godzinach wieczornych.

CENA: 1190 zł + 200 euro/osoba przy grupie 44-46 osób obejmuje:

· przejazd autokarem (klimatyzacja, DVD) – dwóch kierowców, opłaty drogowe i parkingowe,

· 6 noclegów zakwaterowanie w pokojach 2, 3- osobowych,

· wyżywienie: 6 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 ciepły posiłek na terenie Polski,

· bilety wstępu do obiektów wg programu (Park Guell, Montserrat, kolejka Funicular de Sant Joan, Camp Nou, słuchawki Tour Guide)

· bezpłatny udział 3 opiekunów,

· opiekę pilota i przewodników,

· ubezpieczenie KL (20 000 euro), NNW 15 000 pln

TERMIN: 08.10-16.10.2016 r.